Redmi 8 nareszcie z obsługą szybkiego ładowania

Paweł Maretycz Newsy 2019-10-07

Premiera Redmi 8 będzie miała miejsce już w nadchodzącą środę. Jest to następca Redmi 7, którego poznaliśmy w marcu tego roku. Podstawowe parametry jak pamięć operacyjna czy zastosowany procesor w obydwu smartfonach są na zbliżonym poziomie. Redmi 8 jest jednak dużym krokiem naprzód, jeśli chodzi o kwestie zasilania. Dostaliśmy nie tylko znacznie większą baterię, ale także wsparcie dla szybkiego ładowania.

Redmi 8 szybkie ładowanie

Teasers wydany w weekend ujawnia, że telefon będzie oferował dużą pojemność baterii. Ta ma mieć aż 5000 mAh, co zapewni znacznie dłuższy czas pracy niż w przypadku poprzednika. Jednak to nie wszystko. Wraz z dużą baterią dostaniemy także szybkie ładowanie. Ma ono oferować moc do 18 W. Jest to duży skok względem Redmi 7, który obsługuje ładowanie do 10 W oraz posiada akumulator o pojemności 4000 mAh.

Zobacz też: AMD zdradza garść szczegółów na temat ZEN 3 i ZEN 4

Kolejną istotną zmianą względem poprzednika będzie wymiana złącza MicroUSB na USB-C. Oznacza to, że Xiaomi powoli przenosi nawet smartfony z niższej półki na nowy standard. Jeśli zaś chodzi o procesor, to sercem urządzenia będzie układ Snapdragon 439. Ma on być wspierany przez pamięć operacyjną o rozmiarze 2/3/4 GB. Znaczną zmianą względem poprzednika ma być zastosowany aparat. Dostaniemy tutaj układ podwójny. Główny obiektyw będzie wspierany przez czujnik głębi. Niestety, ale producent nie podzielił się jeszcze ich parametrami. Jednak według przecieków ma on oferować moduł główny o rozdzielczości 12 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Mam tylko nadzieję, że Redmi od przyszłego roku będzie wypuszczało po jednej serii smartfonów. Zbyt częste aktualizacje swoich linii mogą odbić się negatywnie na marce.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x