PlayStation 4 to szalenie popularna konsola, którą sam posiadam. Sony cały czas zezwalało na streamowanie gier na smartfony, lecz firma stawiała przy tym jeden, dość istotny warunek: trzeba było posiadać Xperię. Teraz japoński gigant ogłosił, że nie jest to już konieczne, a streamować gry z PS4 na smartfony mogą wszyscy.

Streamowanie gier z PS4 na smartfony dostępne dla wszystkich. Chciałoby się krzyknąć „nareszcie”

Gra multiplatformowa na PlayStation 4

Posiadacze PlayStation 4 są w ostatnim czasie mocno rozpieszczani. Niedawno firma zaprezentowała PlayStation Rewards, czyli miły dodatek dla abonentów PlayStation Plus, a teraz poinformowała, że aplikacja PS4 Remote Play przestała być kompatybilna wyłącznie z Xperiami. Oznacza to, że streamować gry z PS4 na smartfony lub tablety mogą wszyscy, którzy posiadają urządzenia działające przynajmniej na Androidzie 5.0.

Zobacz także: [WPGiA] Aplikacja umożliwiająca zakup markowej odzieży w niskich cenach i więcej

Sony potwierdziło ponadto, że wsparcie dla DualShocka 4 przez Bluetooth jest już dostępne dla urządzeń z Androidem 10. Niestety na profilu aplikacji PS4 Remote Play w Google Play na Galaxy S10e wciąż otrzymuje informację, że moje urządzenie jest niekompatybilne. Z tego co widzę, podobny problem ma wiele osób. Wszystko jednak powinno się zmienić, gdy światło dzienne ujrzy aktualizacja PlayStation 4 oznaczona numerem 7.0, co najprawdopodobniej nastąpi jeszcze w tym tygodniu. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.