MicrosoftAndroid
Patentowe potyczki wielkich korporacji – dla zwykłego użytkownika końcowego mogą wydawać się istnym kabaretem, ci bardziej świadomi wiedzą, że negatywnie wpływa to na cenę urządzenia. Jednak ostatnio sądzenie się o używanie wyświetlacza w telefonie czy obsługę rozmowy telefonicznej powoli zakrawa o absurd. Apple chce wyeliminować z rynku flagowe produkty Samsunga, Oracle ma ochotę pożreć całego Androida, a Microsoft pobiera od HTC symboliczną kwotę za każde sprzedane urządzenie z Androidem. Dzisiaj skupimy się na tej ostatniej firmie.

Serwis pocketnow.com podaje, że gigant z Redmond zachęcony „sukcesem” z HTC, planuje zacząć pobierać opłaty od urządzeń Samsunga. O ile w przypadku HTC stawka wynosi 5$ opłaty za telefon, o tyle w przypadku Samsunga wynieść ma ona 15$ – to 3 razy więcej, niż HTC! Oczywiście Microsoft „miłościwie” obniży opłatę to 10$ dolarów w zamian za lepsze wsparcie dla ich systemu, Windows Phone. Mozliwym natomiast jest, że nowy telefon Samsunga – domniemany SGS2 z Windowsem Phone Mango – to efekt mających właśnie miejsce tarć patentowych.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

źródło: pocketnow.com 

Mateusz Jabłoński