Nie ma urządzeń idealnych. Jeśli tylko by powstały, to rozwój zapewne by się zatrzymał. Oczywiście można wiele rzeczy udoskonalać cały czas, więc w głównej mierze ideał odnosi się do długowieczności. Legenda, że Mercedes prawie zbankrutował przez niezniszczalną Beczkę to idealny przykład, że firmy w głównej mierze zarabiają na nowych modelach lub serwisie. Jednak niektóre bolączki nie są przewidziane i w takich sytuacjach organizuje się akcje serwisowe. Taką właśnie zorganizowało Apple, które znalazło uznało sekcję zasilania iPhone’a 6s i 6s Plus za problematyczną, co może wiązać się z tym, że urządzenie nagle przestanie działać.

Apple iPhone 6s i 6s Plus mogą nagle stracić zasilanie — akcja serwisowa już trwa

apple iphone 6s akcja serwisowa

Oczywiście akcja serwisowa Apple jest darmowa, ale trzeba spełnić odpowiednie warunki, zanim zgłosimy się do serwisu. Przede wszystkim program naprawczy tyczy się egzemplarzy iPhone 6s i 6s Plus, które zostały wyprodukowane pomiędzy październikiem 2018 i sierpniem 2019 roku. Tradycyjnie Amerykanie przygotowali dedykowaną stronę, na której możecie sprawdzić, czy Wasz model wymaga wizyty w autoryzowanym punkcie naprawy. To zdecydowanie najprostsza i obowiązkowa metoda. Wymaga on tylko podania numeru seryjnego, który znajdziecie w ustawieniach. Jeśli Wasz egzemplarz już boryka się z problemem i się nie włącza, to możecie podać IMEI, które znajdziecie na tylnej części obudowy.

Zobacz też: To bezdomni przyłożyli się do udoskonalania rozpoznawania twarzy w Pixelu 4.

Co ciekawe niektórzy już wieszają psy na Apple za to, jakie ich produkty są awaryjne, ale szczerze mówiąc, to nie przypominam sobie, aby którykolwiek inny producent (poza Samsungiem i Galaxy Note7) organizował podobne akcje serwisowe. Komentarze pokroju inne urządzenia się nie psują nie do końca mają sens, gdyż po prostu wszelkie inne problemy techniczne najczęściej kończą się w sądach, gdzie użytkownicy muszą dochodzić swoich praw i przez długie latawalczyć o swoje.

Źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.