Stali Czytelnicy naszego portalu doskonale wiedzą, że doceniam oryginalne podejście do mobilnego rynku, więc często chwalę Oppo właśnie za ich rozwiązania. W końcu próżno szukać drugiego producenta, który tak często łamie utarte schematy. Jednak też czasami firma z Chin spojrzy na pomysły konkurencji. Oppo opatentowały design bezramkowego urządzenia z pełnym wyświetlaczem, którego główny aparat ujawnia się nam w dokładnie taki sam sposób, w jaki robi to Asus Zenfone 6. Zastrzec pomysł, który już został oficjalnie przedstawiony? Brzmi irracjonalnie, ale liczą się szczegóły.

Oppo patentuje wygląd Asusa Zenfone 6

oppo patent asus zenfone 6 wysuwany aparat

Zacznijmy też od tego, że powyższy patent równie dobrze mógł zostać złożony na długo zanim Asus przedstawił świetnego Zenfone 6, który wczoraj zgarnął wysoki wynik w DxOMark. Dlatego poniekąd to właśnie Tajwańczycy mogli skopiować Chińczyków, ale darujmy sobie to dochodzenie. Jedno jest pewne, że mamy do czynienia z dwoma na pozór takimi samymi pomysłami. Różnice zapewne sprowadzają się do szczegółów i na przykład samych mechanizmów odchylania zestawu aparatów. Nie można też nie pominąć kwestii, że Asus oferuje czytnik linii papilarnych z tyłu, podczas gdy patent Oppo wspomina o jego zastosowaniu w ekranie.

Zobacz też: Wygląd OnePlus 8 trafił do Sieci!

Jakby nie patrzeć i nie dochodzić do tego, która firma była pierwsza na tym etapie, to jednak Asus przedstawił już Zenfone’a 6, z którym na dobre się zapoznaliśmy. Oppo potencjalnie dopiero ma szansę pokazać podobny model. Czy będzie lepszy od Tajwańczyków? Czas pokaże, o ile w ogóle firma planuje urzeczywistnić swój patent.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.