ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro oficjalnie cena specyfikacja wyglad

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro trafia do Europy — taniej niż się spodziewaliśmy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Huawei po blokadzie usług Google na swoich nowych smartfonach bardzo ostrożnie podchodzi do wprowadzania do sprzedaży swoich modeli. Seria Mate 30, która zbiera świetne recenzje, jest dostępna głównie w Chinach. Niedawno ogłoszono dostępność w Malezji, a teraz przyszedł czas na Stary Kontynent. W Europie pierwszym krajem, w którego sklepach będzie można znaleźć Mate 30 i Mate 30 Pro jest Rumunia. Czemu akurat ten kraj? To pytanie zapewne ma mnóstwo odpowiedzi, ale skupmy się najpierw na cenach, które już zostały opublikowane.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro poznaje Europę – zaczynamy od Rumuni

huawei mate 30 pro europa cena

Bez przedłużania, poznajcie powyższe ceny w przeliczeniu na złotówki:

  • Huawei Mate 30
    • 6/128 GB: 3599 Lei (3300 złotych)
    • 8/128 GB: 3799 Lei (3450 złotych)
  • Huawei Mate 30 Pro
    • 8/128 GB: 4999 Lei (4550 złotych)

Powyższe kwoty są minimalnie niższe od tych, których spodziewaliśmy się tuż po premierze serii Mate 30. Jednak muszę zaznaczyć, że dzisiaj już nie zainstalujecie usług Google. Naturalnie Huawei jest gotowe, aby od razu je wprowadzić, gdy tylko zniknie blokada USA, ale nie zapowiada się na to. Mimo wszystko zostańmy przy cenach w Europie, a raczej ogólnej dostępności poza Chinami. W przypadku Rumunii nie trzeba spełniać dodatkowych warunków, które pozwolą zainteresowanym kupić reprezentanta serii Mate 30. Te trafią do konsumentów w ciągu tygodnia od zakupu.

Zobacz też: Kolejny smartfon z aparatem 108 MPx od Xiaomi w drodze.

W Malezji początkowy rzut modeli dedykowany jest wyłącznie lojalnym użytkownikom Huawei, czyli tym, którzy posiadali wcześniej przynajmniej dwa modele z serii Mate. Inni mają mieć możliwość zakupu dopiero 22 października. Czy w takiej samej formie firma powinna pomyśleć o wprowadzeniu Mate 30 i Mate 30 Pro do Polski?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy