ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pokemon GO

Blokady Xiaomi w Pokemon GO wyjaśnione — Niantic prostuje zamieszanie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Jeśli jesteś graczem Pokemon GO i użytkownikiem Xiaomi, to od niedawna Twoja zabawa w rozszerzonej rzeczywistości mogła być zagrożona. Otóż algorytmy, które miały blokować konta oszustów, Niantic okazały się nad wyraz dokładne i nie spodobały im się procesy w chińskich smartfonach. Zaczęło się od Redmi 5, ale ostatecznie wielu użytkowników różnych modeli Xiaomi składało zażalenia z niespodziewanej blokady konta. Na szczęście deweloper stosunkowo szybko przyjrzał się sprawie i teraz wskazuje, że wszystko powinno być w porządku.

Niantic wyjaśnia zamieszanie z blokadami użytkowników Xiaomi w Pokemon GO

Jeśli jesteście tymi pechowcami, których konto Pokemon GO zostało zablokowane, to możecie już odwoływać się od decyzji przez stronę pomocy technicznej Niantic. Co było powodem takiego zachowania algorytmów? Najprawdopodobniej funkcjonalność GameTurbo, która ma zwiększać doznania z gier na smartfonach Xiaomi.

Napisałem najprawdopodobniej, gdyż ostatecznie nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, co konkretne sprawiało, że konta użytkowników były blokowane. Najważniejsze, że najnowsza aktualizacja rozwiązuje cały problem. Przynajmniej w teorii, bo dopiero dzisiaj pojawiła się stosowna informacja i na dniach poszkodowani powinni otrzymywać swoje konta.

Zobacz też: Prostota też jest dobra — udowadnia to nowa rakieta SpaceX.

Naturalnie cała ta sytuacja sprawiła, że środowisko Pokemon GO wypowiadało się dosyć głośno w niecenzuralnych słowach o traktowaniu graczy przez Niantic. Jednak nie zapominajmy, że to samo środowisko jeszcze głośniej krzyczało, gdy oszustwa były na porządku dziennym. Jakby nie patrzeć, ten tytuł nadal pozostaje jednym z najbardziej dochodowych w ramach rozgrywek mobilnych i być może dopiero Mario Kart lub Minecraft Earth to zmieni.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy