Asus ZenFone 6 to świetny smartfon, co zresztą podkreślił w swojej recenzji Łukasz. Teraz za wspomniane urządzenie zabrała się ekipa z DxOMark, która sprawdziła, jak radzi sobie jego aparat. Powiem krótko: bardzo dobrze, lecz do pierwszego miejsca nieco brakuje. Przyjrzyjmy się wynikom, jakie wykręcił ZenFone 6.

Asus ZenFone 6 przetestowany przez DxOMark

Na powyższych zrzutach ekranu możecie się zapoznać z wynikami, jakie ZenFone 6 uzyskał w teście aparatu przeprowadzonym przez ekipę DxOMark. 104 punkty odpowiadają aparatowi głównemu, a liczba 98 widoczna na drugim zrzucie ekranu, to wynik zdobyty w teście kamerki do selfie. 104 punkty dały ZenFonowi 6 dwunaste miejsce w rankingu aparatów głównych, a 98 punktów w przypadku kamerki do selfie… miejsce drugie. Wyżej jest tylko Samsung Galaxy Note10 5G, który robi selfie ocenione zaledwie 1 punkt wyżej.

Zobacz także: Poznajcie Instagram Threads – nową aplikację, którą możecie już pobrać

Przedni aparat zgarnął najwięcej punktów za działanie autofocusa, ekspozycję, kolory, redukcję szumów, a także teksturę. Z kolei w kamerce do selfie błyszczą szczególnie kolory, redukcja szumów, flash, tekstura oraz autofocus. Nie ma co się oszukiwać – wyniki osiągnięte przez ZenFone 6 są bardzo dobre, a w szczególności 98 punktów w teście przedniego aparatu. Tak dobry aparat w tak tanim flagowcu to coś zdecydowanie niespotykanego. Asusowi należą się ogromne brawa, bo pokazał, że tanio nie oznacza źle.

Źródło: DxOMark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.