ZTE z obrotowym ekranem

ZTE chce ukryć aparat selfie za… obrotowym ekranem

Newsy

Stworzenie bezramkowego smartfona to cel wielu producentów. Głównym problemem jest tutaj schowanie aparatu selfie. Wiele firm decyduje się na wysuwany mechanizm aparatu. Są także projekty zakładające osobny wyświetlacz umieszczony z tyłu obudowy bądź obrotowy aparat. Chiński producent postanowił jednak pójść o krok dalej i schować aparat za obrotowym ekranem.

ZTE z obrotowym ekranem

ZTE z obrotowym ekranem

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

ZTE złożyło wniosek patentowy na kolejny unikalny smartfon. Tym razem aparat ma się skrywać za modułem obrotowego wyświetlacza. Koncepcja ta sama w sobie nie jest nowa. Takie rozwiązanie możemy znaleźć między innymi w Samsungu Galaxy A80. Różnice między nimi są jednak olbrzymie. Wedle patentu ZTE aparat skrywa się za drugim, obrotowym wyświetlaczem smartfona. Nie ma więc elementów, które wysuwałyby się poza obrys obudowy na czas uruchomienia aparatu selfie.

Zobacz też: Rozpoznawanie twarzy w Pixelu 4 będzie lepsze dzięki… bezdomnym

Oczywiste jest, że celem wdrożenia takiego projektu jest maksymalizacja stosunku ekranu do korpusu. Ponadto, patent sugeruje, że moduł obrotowy jest wyposażony w bogaty zestaw czujników. To dodatkowy plus takiego rozwiązania. Pozwala ono bowiem zagospodarować dużą przestrzeń górnej ramki, zapewniając przy tym bezramkową konstrukcję. Nie wiadomo czy aparat selfie pełni w tym przypadku także funkcję modułu głównego, ponieważ nie udostępniono grafik przedstawiających tył urządzenia. Kolejną istotną kwestią jest dodatkowy wyświetlacz. Może on być wykorzystywany do ciągłego wyświetlania powiadomień, nawet w przypadku kiedy ekran główny został wykonany w technologii LCD. Jest to rozwiązanie stosowane niegdyś przez LG. Nie ma więc powodu, żeby ZTE z niego nie skorzystało.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x