ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mi Bnd 4 aktualizacja

Xiaomi Mi Band 4 doczekało się istotnej aktualizacji

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi wydało nową wersję oprogramowania dla opaski Mi Band 4. Wprowadza ona nową użyteczną funkcję, czyli regulację wyłączania ekranu. Dzięki niej możemy ustawić automatyczne wygaszenie wyświetlacza po określonym czasie bezczynności opaski. Zawiera ona także wiele innych ulepszeń.  Aktualizacja 1.0.7.04, która pierwotnie ukazała się w Turcji wkrótce pojawi się na innych rynkach.

Mi Band 4 aktualizacja

Mi Bnd 4 aktualizacja

To jednak nie wszystko. Poprawie uległy także funkcje monitorowania aktywności użytkownika, zwłaszcza przy pływaniu. Jest to dość istotne, ponieważ sporo osób skarżyło się na niską dokładność opaski w tej kwestii. Wróćmy jednak do funkcji automatycznego wyłączania ekranu. Pozwala ona na ustawienie czasu od 5 do 10 sekund, po którym wyświetlacz w niej automatycznie się wyłączy. Warto zaznaczyć, że jest to element, który pobiera w niej najwięcej energii. Dzięki tej opcji możliwe więc będzie zapewnienie jeszcze dłuższego czasu pracy opaski.

Zobacz też: Pokemon Wave Hello — oto tajna broń Google do promocji Motion Sense w Pixelu 4

W opasce Xiaomi Mi Band 4 zastosowano wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala i rozdzielczości 120 × 240 pikseli. Jej ekran jest o 39,9 procent większy niż w przypadku poprzednika i  jest on chroniony szkłem hartowanym wykonanym w technologii 2,5D. Najistotniejszą zmianą w jego przypadku jest jednak to, że jest kolorowy. Urządzenie jest zasilane baterią o pojemności 135 mAh, która może wytrzymać do 20 dni na jednym ładowaniu. W celu zapewnienia łączności urządzenie jest wyposażone w interfejs Bluetooth 5.0. W wersji chińskiej użytkownicy mają dostęp do asystenta głosowego Xiao AI, który może być przywołany przez mikrofon urządzenia. Sama opaska jest oczywiście wodoszczelna, co jest niezbędną cechą w przypadku monitorowania pływania.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy