Galaxy Fold, czyli pierwszy składany smartfon Samsunga, nigdy nie miał lekko. Zadebiutował już na początku roku, jednak szybko został wycofany z uwagi na wiele wad konstrukcyjnych. Na początku września urządzenie wróciło do sprzedaży, bo Samsung zapewnił, że poprawił wcześniejsze niedociągnięcia. Wygląda jednak na to, że „nowe” Foldy także mają wiele problemów, a szczególnie z ekranem.

Zepsuty ekran w kolejnym egzemplarzu Galaxy Fold

Galaxy Fold zepsuty ekran

Wczoraj Łukasz pisał, że Galaxy Fold trafi wkrótce do Polski. Nie wiadomo, na ile Samsung wyceni swojego składaka w naszym kraju, jednak wiadomo, że jego ekran do najbardziej wytrzymałych nie należy. Przedwczoraj opublikowałem nietypowy test wytrzymałości Galaxy Fold, w którym ekran smartfona szybko poległ po określonej liczbie złożeń i rozłożeń. Na końcu swojego tekstu napisałem ponadto, że nie mogę się doczekać kolejnych testów tego typu. Długo nie musiałem czekać, bo wytrzymałość ekranu w Galaxy Fold sprawdził także CNET. Niestety, ale wyświetlacz wspominanego smartfona znów poległ (wraz z zawiasem) – tym razem przy niemal 120 tysiącach złożeń i rozłożeń.

Zobacz także: Najlepsze seriale Amazon Prime Video

Samsung twierdzi, że Galaxy Fold powinien wytrzymać przynajmniej 200 tysięcy złożeń i rozłożeń, co z kolei przekłada się na około 5 lat użytkowania. W transmitowanym na żywo teście ekran (w połowie, ale to nie ma większego znaczenia) wraz z zawiasem zepsuł się jednak przy zaledwie 120 tysiącach złożeń i rozłożeń. W poprzednim teście wyświetlacz Folda uszkodził się już za to przy 18 tysiącach. Nie wróży to dobrze i wskazuje, że Galaxy Fold psuje się dopiero po czasie. Ciekawe skąd Samsung wziął to 200 tysięcy…

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.