Doniesienia o błędach w różnych wydaniach iOS 13 wydają się nie mieć końca. Niedawno informowałem o problemach z logowaniem do aplikacji poprzez Touch ID, a jeszcze wcześniej o groźnym naruszeniu bezpieczeństwa, które na szczęście Apple szybko załatało. Teraz mam dla Was kolejną wiadomość o problemie w iOS 13.1, który ogranicza moc niektórych bezprzewodowych ładowarek. Nie wiadomo, czy jest to celowe zagranie Apple, czy też może kolejny błąd.

iOS 13.1 ogranicza niektóre bezprzewodowe ładowarki

iPhone bezprzewodowa ładowarka

Bezprzewodowe ładowanie to możliwość, z której korzysta coraz więcej osób. Zupełnie się nie dziwię, bo jest to w wielu wypadkach po prostu wygodniejsze. Niestety nie ma róży bez kolców, bo bezprzewodowe ładowanie nie wpływa zbyt dobrze na żywotność baterii. Wracając jednak do tematu: iOS 13.1 sprawia, że moc niektórych ładowarek bezprzewodowych jest ograniczana do zaledwie 5 W. Zarówno tych certyfikowanych przez Apple, jak i takich, które z gigantem z Cupertino nie mają nic wspólnego. Rzecz jasna przekłada się to na dłuższy czas ładowania, więc nic dziwnego, że użytkownicy narzekają.

Zobacz także: Cztery najlepsze dodatki do Firefoxa. Usprawniamy przeglądarkę

Co ciekawe, bezprzewodowe ładowarki takich firm jak m.in. Belkin, Anker czy Mophie, nie zostały dotknięte opisywanym problemem. Sugeruje to, że jednak mamy do czynienia z kolejnym błędem w iOS 13.1, a nie celowym zagraniem Apple. iPhone’y od modelu XS obsługują szybkie bezprzewodowe ładowanie do 10 W, a więc zaledwie 5 W jest nieakceptowalne. Producent z logiem nadgryzionego jabłka nie odniósł się do tematu.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.