Samsung Galaxy Fold 4G

Samsung Galaxy Fold w Polsce! To pierwszy składany smartfon w naszym kraju

Łukasz Pająk Newsy 03-10-2019

Co by za dużo nie mówić, to jednak Samsungowi udało się w tym roku wprowadzić do globalnej sprzedaży pierwszego składanego smartfona. Po wielu miesiącach opóźnień i bojach z delikatną konstrukcją Galaxy Fold w końcu trafił do rąk pierwszych użytkowników w wybranych krajach. Raczej nikt nie liczył na to, że ten model pojawi się również w naszym państwie, więc oto zaskoczenie – Galaxy Fold w Polsce pojawi się już 18 października, więc za nieco ponad dwa tygodnie.

Samsung Galaxy Fold debiutuje w Polsce

samsung galaxy fold wizja design wyglad

Naturalnie możemy wspomnieć o Royole FlexPai, że był pierwszym, ale ten smartfon dostępny jest wyłącznie w Chinach i dla wielu osób stanowi wyłącznie ciekawostkę. To właśnie Samsung Galaxy Fold pokazuje światu, czym są elastyczne wyświetlacze i składane obudowy. Naturalnie dzisiaj jest to dla wielu osób głównie ciekawostka. Głównie ze względu na wytrzymałość urządzenia – co by nie mówić, po prostu trzeba dodatkowo dbać o ten model. Drugim problemem jest naturalnie cena. O ile Galaxy Fold w Polsce nie został jeszcze dokładnie wyceniony, to uśredniając kwoty z innych państw, mówimy o 2000 dolarów za egzemplarz. To około 8000 złotych i szczerze mówiąc, to właśnie w tej okolicy powinniśmy się poruszać.

Zobacz też: Huawei Mate 30 daje powody do zadowolenia producentowi.

Ostatecznie Samsung Galaxy Fold w Polsce pojawi się 18 października i wtedy też poznamy szczegóły sprzedaży jak i ostateczną cenę. Razem z naszym krajem powyższy smartfon pojawi się też we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Finalndii i Norwegii. Tym sposobem Koreańczycy ewidentnie chcą pokazać, że składane smartfony już są na rynku, choć musimy pamiętać o bolączkach wieku dziecięcego. Niemniej może już ktoś z Was myśli o zakupie tego smartfona?

Źródło: Samsung, informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x