Gionee wraca do biznesu. To, w jakim stylu to robi, udowadnia, że zamierza poważnie podejść do sprawy w przyszłości. Producent nie skupia się obecnie wyłącznie na smartfonach. Niezwykle istotne stały się dla niego akcesoria. Właśnie zaprezentował cztery nowe powerbanki. Pozornie oferują one niemal to samo, jednak tak naprawdę każdy z nich posiada nieco inny zestaw cech.

 

G Buddy PB10K1

G Buddy PB10K1

PB10K1 posiada baterię litowo-polimerową o pojemności 10000 mAh. Umieszczony w ergonomicznie zaprojektowanej białej obudowie. Jego głównym atutem jest jej wygląd. Posiada on dwa wyjścia USB-A, z czego jedno oferuje parametry 5 V/1 A (5 W), natomiast drugie 5 V/2,4 A (12 W). Do ładowania powerbanku służy port MicroUSB. Skoro już jesteśmy przy jego ładowaniu, to uzupełnianie zapasu energii nie będzie zbyt szybkie. Powerbank G Buddy PB10K1 obsługuje bowiem ładowanie do 10 W. Poziom naładowania sygnalizują cztery diody świecące. Dodatkowa piąta pełni funkcję latarki. Producent twierdzi, że ten powerbank ma wielopoziomową inteligentną ochronę obwodów i zabezpieczenie przed zwarciem. Jego cena wynosi około 8 USD.

G Buddy PB10KD

G Buddy PB10K1

 

PB10KD posiada również pojemność akumulatora litowo-polimerowego wynoszącą 10000 mAh. Jego obudowa nie jest jednak tak elegancka. Jest to po prostu czarne pudełko z teksturowanym wykończeniem 3D. Dużo lepiej jednak prezentują się jego możliwości. Oferuje on bowiem aż cztery porty. Dwa z nich to USB-A. Pozostałe to port MicroUSB oraz USB-C. O ile parametry portów USB-A i MicroUSB pokrywają się z PB10K1, tak USB-C oferuje na wyjściu 5 V/3 A, co oznacza moc na poziomie 15 W. Cena tego powerbanku również wynosi około 8 USD.

Zobacz też: Xiaomi RedmiBook 14 zmierza do Europy

G Buddy PB20KD

G Buddy PB10K1

Jest on po prostu wariantem PB10KD z dwukrotnie większą pojemnością akumulatora. Wszystkie jego parametry jak wartości prądu i liczba portów pokrywają się z powyższym modelem. Siłą rzeczy jest od niego także znacznie cięższy i nieco większy. Teoretycznie wygląda na najlepszego kompana podróży spośród powerbanków do tej pory zaprezentowanych. Warto jednak pamiętać, że duża pojemność akumulatora wiąże się także z wysoką wagą. Ta niestety nie została podana, jednak  należy się liczyć z wartościami przekraczającymi 400 gramów. Jego cena wynosi około 15 USD.

 

G Buddy PB10K1S

G Buddy PB10K1

G Buddy PB10K1S to najbardziej przemyślana konstrukcja ze wszystkich do tej pory przedstawionych. Jego bateria ma pojemność 10000 mAh. Jest jednak przy tym bardzo smukły. Jeśli chodzi o porty, to oferuje on dwa złącza USB-A, jedno MicroUSB i jedno USB-C. Na wyjściach natomiast mamy odpowiednio: 5 V/ 1 A i 5 V/2,4 A dla USB-A i 5 V/ 3 A dla USB-C. Powerbank można ładować za pomocą portu MicroUSB z mocą do 10 W. Kolejną istotną cechą tego powerbanka jest wyświetlacz OLED, który podaje poziom naładowania w procentach. Jego cena to około 10 USD.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.