Huawei ma wkrótce zaprezentować nowego smartfona. Dzięki platformie certyfikacyjnej TENAA właśnie wyciekły do sieci zdjęcia urządzenia, które ma numer modelu ART-TL00X. Co ciekawe mamy tutaj do czynienia z telefonem wyposażonym w zaledwie podwójny aparat. Sugeruje to więc, że jest to raczej z budżetowa konstrukcja, która ma jednak kilka rozwiązań z droższych modeli.

Huawei ART-TL00X

Najbardziej przykuwa uwagę front urządzenia. W wyświetlaczu znajduje się otwór na aparat selfie. Do tej pory to rozwiązanie było kojarzone głównie z droższymi smartfnami. Jeśli już jesteśmy przy wyświetlaczu, to przecieki donoszą, że ma on mieć rozmiar ponad 6 cali. Niestety, nie wiadomo, jakie będą jego dokładne wymiary. Z tyłu, telefon ma podwójny aparat fotograficzny w układzie pionowym znajdujący się po lewej stronie telefonu. Czujniki dzielą tę samą obudowę z lampą błyskową LED.

Zobacz też: Zintegrowana grafika Intela może się wreszcie równać z tą od AMD

Co jest niezwykłe w telefonie, to brak widocznego czytnika linii papilarnych. Albo w ogóle go nie ma, albo został zintegrowany z wyświetlaczem. Jeśli sprawdzi się druga opcja, to możemy mieć do czynienia ze smartfonem wyposażony w wyświetlacz AMOLED. W takim wypadku może on być pierwszym smartfonem niepochodzącym od Samsunga z taką konfiguracją. Możliwe także, że będzie to pierwszy smartfon wykorzystujący czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem LCD. Warto pamiętać, że Huawei podjął w tej kwestii już pierwsze kroki. Mimo wszystko to są tylko bardzo daleko idące domysły. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jednak to, że mamy do czynienia z budżetowym modelem pozbawionym czytnika linii papilarnych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.