Świat gier konsolowych może stać się o wiele bardziej otwarty. Przez długi czas Sony było zamknięte na rozgrywki multiplatformowe. Z tego też powodu gracze korzystający z PlayStation 4 w większości tytułów nie mogli grać ze znajomymi posiadających inne platformy. O ile takie rozwiązanie ma sens w przypadku rozgrywek z przeciwnikami korzystającymi z PC, to jednak odcinanie się od pozostałych konsol nie może być już tłumaczone wyrównaniem szans przy rozgrywce.

Gra multiplatformowa na PlayStation 4

Gra multiplatformowa na PlayStation 4

Zmiany te jednak nie są nagłą decyzją. Trochę ponad rok temu Sony przygotowało wersję beta usługi cross-play z myślą o Fortnite. Obecnie jednak japońska firma pozwala wszystkim programistom na wykorzystanie tej nowej funkcji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, gry takie jak: Rocket League, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Dauntless, Paladins, Smite i Realm Royale umożliwiły grę na PS4 z innymi konsolami. W najbliższym czasie Gracze z Xbox One i PC będą mogli zmierzyć się z kolegami z PS4 w Call of Duty: Modern Warfare. Inne gry, w tym Disc Jam, EVE: Valkyrie, Final Fantasy XIV i Street Fighter V pozwalają graczom z PS4 grać przeciwko osobom z komputerami osobistymi.

Zobacz też: Globalną awaria Twittera – problemy z publikowaniem tweetów

Co ciekawe Sony nie chwaliło się jakoś specjalnie zmianą swojej polityki. Ogłoszenie tego było dość zdawkowe. Nie ma się jednak co dziwić. PlayStation 4 to obecnie najpopularniejsza konsola do gier. Jej sprzedaż jest znacznie lepsza od tej Xboxa One. Brak wsparcia dla gry multilatformowej był więc argumentem za zakupem konsoli Japończyków. Jednak to ograniczenie nie było zbyt pozytywnie odbierane przez graczy. Cieszy więc fakt, że Sony zmieniło zdanie w jej sprawie.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.