Samsung wycofuje się z produkcji smartfonów w Chinach

Paweł Maretycz Newsy 2019-10-03

Nowe informacje z Korei Południowej wskazują, że Samsung zamknie swoją ostatnią fabrykę smartfonów w Chinach pod koniec miesiąca. Zakład zlokalizowany w prowincji Guangdong po raz pierwszy rozpoczął produkcję telefonów w grudniu 1992 roku. Jest to obecnie jedyna funkcjonująca fabryka Samsunga w Państwie Środka. Producent w czerwcu tego roku zmniejszył w niej produkcję oraz dokonał sporych zwolnień. Dlatego też jej zamknięcie nie jest żadnym zaskoczeniem.

Samsung wycofuje się z Chin

Samsung wycofuje się z Chin

Stały wzrost rangi lokalnych producentów smartfonów w Chinach spowodował spadek udziałów Samsunga. To jest jednym z głównym powodów zamknięcia fabryki. Samsung kontrolował wcześniej ponad 20% udziałów rynku chińskiego. Teraz to już jednak przeszłość. Lokalni producenci z naciskiem na Huaweia spowodowali, że udziały koreańskiego giganta spadły do marginalnego wręcz poziomu poniżej 1% pod koniec 2018 roku.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje na Linuksa! Czy Windows 10 ma czego zazdrościć?

W ostatnim czasie Samsung dołożył starań, aby odzyskać swoją utraconą pozycję. producent przesuną punkt ciężkości na średnią półkę cenową skupiając się na seriach Galaxy A i Galaxy M. Dzięki temu jego smarfony osiągnęły spory sukces na rynku Indyjskim. Jednak Samsung nie był w stanie nawiązać walki na rynku chińskim. Dlatego też zdecydował się skupić na produkcji w krajach, które wciąż przynoszą mu zyski. Z tego powodu Samsung nadal kontynuuje produkcję smartfonów w swoich zakładach w Tajlandii i Wietnamie. Rozpoczął także produkcję wielu podzespołów na terenie Indii. Nie wiadomo czy producent w przyszłości spróbuje znów podjąć walkę o rynek chiński.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x