ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Personal Vault

Microsoft OneDrive Personal Vault – ochrona plików w chmurze staje się dostępna na całym świecie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Tego lata Microsoft wprowadził dodatkową warstwę zabezpieczeń do swojego dysku sieciowego OneDrive. Funkcję bezpieczeństwa, zwaną OneDrive Personal Vault. Pozwala ona użytkownikom chronić swoje pliki za pomocą dwuetapowej weryfikacji. Do wyboru mamy: skanowanie odcisków palców, rozpoznawanie twarzy, kod PIN lub jednorazowy kod wysyłany pocztą elektroniczną, lub SMS. W momencie wprowadzenia na rynek funkcja ta była jednak dostępna tylko dla wybranych krajów. Obecnie jest ona wprowadzana na całym świecie. Razem z nią idą nowe funkcje, w tym możliwość rozbudowy pamięci w chmurze.

Microsoft OneDrive Personal Vault

Personal Vault

Personal Vault jest dostępny dla wszystkich użytkowników OneDrive, z pewnymi ograniczeniami. Dla tych, którzy korzystają z bezpłatnego lub samodzielnego planu dysku OneDrive o pojemności 100 GB, można zapisać do trzech plików w Personal Vault. Abonenci pakietu Office 365 mogą przechowywać dowolną liczbę plików, aż do wyczerpania limitu pamięci. Silniejsze uwierzytelnianie to jej kluczowy atut, jednak niejedyny. Dostępne są także inne zwiększające bezpieczeństwo. Należy do nich między innymi Scan and Shoot, która umożliwia skanowanie dokumentów lub wykonywanie zdjęć bezpośrednio do Personal Vault, omijając pamięć masową urządzenia. Dodatkowo usługa automatycznie blokuje pliki po okresie bezczynności, ogranicza udostępnianie zapisanych plików, aby zapobiec przypadkowemu udostępnieniu i automatycznie synchronizuje pliki z zaszyfrowanym przez BitLocker obszarem dysku twardego w komputerach z systemem Windows 10.

Zobacz też: Asus ZenBook Pro Duo z podwójnym ekranem — nowe trendy w laptopach

Dodatkowo kopia zapasowa folderów PC pozwoli OneDrive na tworzenie kopii zapasowych pulpitu, dokumentów i folderów z komputera z systemem Windows do chmury. Nie jest to jednak nowość. Funkcję tą znamy między innymi z Dropboxa i Dysku Google. Opcja ta jest dostępna dla komputerów z systemami Windows 7, 8 i 10. W systemie Windows 10 jest ona zintegrowana. Dzięki temu użytkownicy mogą  włączyć ją nawet podczas konfiguracji lub aktualizacji systemu Windows.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy