Windows wspiera szyfrowanie SSD

Windows nareszcie dodaje wsparcie dla szyfrowania plików na SSD

Newsy

Większość osób, które kupują dyski SSD i korzysta z możliwości szyfrowania sprzętowego zapewnianych przez producentów, ufa, że ich dane są bezpieczne. Okazuje się jednak, że oprogramowanie sprzętowe tych urządzeń jest podatne na stosunkowo proste ataki. Te z kolei umożliwiają hakerom łatwy dostęp do danych. Z tego też powodu Microsoft umożliwia Windowsowi 10 szyfrowania AES, które jest oparte na oprogramowaniu. I to w zupełności niezależnie od szyfrowania wykonywanego wewnętrznie przez sam nośnik SSD.

Windows wspiera szyfrowanie SSD

Windows wspiera szyfrowanie SSD

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

SSD są coraz szybsze i tańsze z roku na rok. Jednak jest jedna funkcja, która jest równie ważna dla profesjonalistów: a mianowicie bezpieczeństwo i szyfrowanie. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczny poradnik dotyczący bezpieczeństwa wydanym przez Microsoft, wygląda na to, że producenci pozostawiają wiele do życzenia w tym zakresie. Firma otrzymała wiele zgłoszeń o lukach w szyfrowaniu sprzętowym stosowanym przez dyski samoszyfrujące. Nic więc dziwnego, że wprowadziła pewne zmiany w ostatniej aktualizacji systemu. Mają one umożliwić domyślne szyfrowanie oprogramowania na nowo podłączonych nośnikach SSD. Zostało to odkryte przez portal SwiftOnSecurity, który uważa, że Microsoft nie ufa już producentom dysków.

Zobacz też: Subway Surfers w wersji multiplayer od Snapchata. Nie tego się spodziewaliśmy

Nośniki danych klasy korporacyjnej cechuje silniejsze szyfrowanie i lepsza jakość oprogramowania układowego. Można więc założyć, że Microsoft jest ukierunkowany na urządzenia konsumenckie. Zmiana nie będzie miała zastosowania do istniejących dysków. Jednak można przełączyć je na szyfrowanie programowe poprzez ich niezaszyfrowanie, a następnie ponowne zaszyfrowanie.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x