Xiaomi wyrusza na podbój rynku tabletów – MiPad nie tylko nazwą nawiązuje do iPada

Łukasz Pająk Newsy 2014-05-15

xiaomi mipad

 

Dzisiaj odbyła się konferencja chińskiego producenta, coraz bardziej rozpoznawalnego na całym świecie, a więc Xiaomi. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Chińczycy rozpoczęli walkę w nowym segmencie mobilnych, inteligentnych urządzeń. Poznajcie konkurenta dla iPada Mini 2.

 

Xiaomi przedstawiło MiPada. Jest to tablet z 7,9-calowym wyświetlaczem (proporcje 4:3, osłona Gorilla Glass III) przedstawiającym obraz w rozdzielczości 2048×1536. Kojarzycie te parametry? Oczywiście głównie dwa pierwsze wymienione przeze mnie elementy ze specyfikacji nawiązują do iPada Mini 2. Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o tablecie tanim, z niezbyt wygórowaną wydajnością. Jednak pozostałe dane techniczne prezentują się następująco:

 

  • 4-rdzeniowy układ Tegra K1;
  • 2 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD do 128 GB);
  • akumulator o pojemności 6700 mAh;
  • aparaty 8 i 5 MPx.

 

Powyższy fragment specyfikacji jasno wskazuje, że Xiaomi idzie pełną parą i szykuje się do rywalizacji z bardziej prestiżowymi firmami typu Samsung oraz Apple. Jest to kolejny krok przygotowujący Chińczyków do wkroczenia na Europejski i Amerykański rynek.

 

Oprócz pierwszego w historii firmy tabletu, Xiaomi przedstawiło nowy telewizor (prezentujący obraz 4K), a także głośnik. Mimo wszystko zapewne większość zainteresowanych tym producentem wciąż czeka na nowe wydanie systemu MIUI. Jednak jak to się mówi – wszystko w swoim czasie.

 

 

źródło: MIUI.en


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x