ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ViewSonic ViewPad 7x wkrótce w sprzedaży

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

ViewSonic ViewPad 7x
Targi Computex 2011 przyniosły sporą liczbę nowości i cennych informacji ze świata tabletów. Jedną z interesujących premier był ViewSonic ViewPad 7x, który miał być jednym z pierwszych 7-calowych tabletów z systemem Honeycomb. Wygląda na to, że już wkrótce będzie on dostępny w sprzedaży.

Koncern Google prezentując system Honeycomb miał nadzieję, że system ten trafi na wiele różnych urządzeń. O ile w przypadku 10-calowych tabletów nie ma większego problemu, to producenci przymierzający się do stworzenia bardziej poręcznych urządzeń natrafili na spore problemy. Wynikały one z nieprzystosowania systemu do ekranów o mniejszych przekątnych.

Firma ViewSonic jakiś czas temu poinformowała, że udało jej się rozwiązać wszystkie problemy i już wkrótce ViewPad 7x trafi do rąk pierwszych klientów. Jeżeli wierzyć obietnicom producenta, to już w połowie sierpnia możliwy będzie zakup pierwszego 7-calowego tabletu z zainstalowanym systemem Honeycomb na pokładzie.

ViewSonic ViewPad 7x ma być wyposażony w 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o mocy 1 GHz. Producent zdecydował się na wykorzystanie sprawdzonej platformy, jaką jest Tegra 2. Naturalnie nie mogło zabraknąć aparatu cyfrowego (5 Mpx), kamery internetowej (2 Mpx), portów HDMI i micro USB.

W pierwszej kolejności tablet będzie dostępny w Japonii. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie ostateczna cena ViewPada 7x – dobrze poinformowane źródła donoszą, że będzie to ok. 449 – 499 USD. Dobrą wiadomością jest jednak to, że cena dotyczy wersji wyposażonej w moduł WiFi i modem 3G.

źródło: netbooknews

Sprawdź najnowsze wpisy