ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi CC9 Pro 108 Mpix

Xiaomi Mi CC9 Pro — kolejny smartfon z aparatem 108 MPx poznamy w tym miesiąciu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W lipcu Xiaomi wprowadziło serię smartfonów CC9. Należą do niej takie urządzenia jak: Mi CC9e, Mi CC9 i Mi CC9 Meitu Custom Edition. Według najnowszych informacji przekazanych przez anonimowego informatora z Chin firma ma ogłosić nowy telefon z rodziny CC9 24 października. Smartfon ten może być nazwany Xiaomi Mi CC9 Pro. Jego największym wyróżnikiem ma być aparat fotograficzny o rozdzielczości 108 Mpix.

Xiaomi Mi CC9 Pro 108 Mpix

Xiaomi Mi CC9 Pro 108 Mpix

Będąc wersją Pro Mi CC9, smartfon ten może mieć identyczny wygląd. Dodatkowo nie powinien w niczym ustępować pierwowzorowi. Oznacza to, że będzie posiadał czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Natomiast sam ekran będzie wykonany w technologii AMOLED. Prawdopodobnie zostanie on wydany z najnowszym MIUI 11 opartym na systemie operacyjnym Android 9 Pie OS. Biorąc pod uwagę to, że jego premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu, więcej informacji na jego temat może się pojawić w najbliższych dniach.

Zobacz też: PUBG Mobile rozpoczyna współpracę z inną, nieco zapomnianą marką

Nazwa Pro nie dotyczy jednak tylko zastosowanego aparatu. Znaczną poprawę dostaniemy także w kwestii procesora zastosowanego w smartfonie. Jego sercem ma być układ Snapdragon 730G. Co ciekawe, według pierwszych przecieków na temat Mi CC9, to właśnie on miał wystartować z tym procesorem. Możliwe więc, że Xiaomi pierwotnie miało taki zamiar, jednak postanowiło się wstrzymać z premierą. Być może właśnie ze względu na wyżej przytoczony aparat 108 Mpix. Oczywiście Mi CC9 Pro nie będzie miał swojej europejskiej premiery. Możemy jednak być pewni, że dość szybko trafi na Stary Kontynent, jednak pod zupełnie inną nazwą.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy