Yahoo nie jest już taką potęgą, jaką było niegdyś, jednak firma wciąż sobie jakoś radzi. Jedną z usług, jakie oferuje spółka, jest poczta e-mail. Nadal korzysta z niej wiele osób, co postanowił wykorzystać pewien pracownik Yahoo. Włamywał się on bowiem na konta użytkowników z nadzieją na znalezienie ich nagich zdjęć i filmów.

Były pracownik Yahoo włamywał się na konta pocztowe użytkowników, bo chciał znaleźć ich nagie zdjęcia i filmy

Yahoo logo

Reyes Daniel Ruiz, pracownik Yahoo, który został już oczywiście zwolniony, włamywał się na konta pocztowe użytkowników w poszukiwaniu ich nagich zdjęć i filmów. Obrał sobie za cel głównie młode kobiety, w tym swoje koleżanki (także z pracy). Mężczyzna przyznał się do winy i poinformował, że uzyskał nieautoryzowany dostęp do ponad sześciu tysięcy kont.

Zobacz także: Masz numer w Plusie? Odbierz dodatkowe gigabajty zupełnie za darmo!

Nie jest jasne, czy Ruiz uzyskał dostęp do kont z uwagi na swoją pozycję w firmie, co oznaczałoby, że Yahoo zezwala pracownikom na dostęp do poufnych informacji użytkowników, czy też po prostu wykorzystał wewnętrzną wiedzę dot. cyberbezpieczeństwa, aby „legalnie” włamać się na skrzynki pokrzywdzonych. Wiemy za to, że obecnie włamywacz czeka już na swój proces, jednak skazany zostanie najprawdopodobniej dopiero w lutym przyszłego roku. Maksymalna kara, jaka mu grozi, to pięć lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny. Nie wiadomo do ilu (i czy w ogóle) nagich zdjęć użytkowników poczty Yahoo dotarł Ruiz.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.