Holograficzna stacja dokująca Samsung

Temat hologramów w smartfonach powraca – tym razem pracuje nad nimi Samsung

2 minuty czytania
Komentarze

Zgodnie ze świeżo przyznanym patentem, Samsung opracowuje unikalną stację dokującą dla smartfonów, która może wyświetlać w powietrzu realistyczne hologramy 3D. Patent na nią został zgłoszony do USPTO w 2018 roku. Natomiast został przyznany 19 września 2019 roku. Idąc za ilustracjami z patentu, Samsung uważa, że stacja dokująca powinna oferować znacznie więcej niż być jedynie pośrednikiem pomiędzy smartfonem a monitorem.

Holograficzna stacja dokująca Samsung

Holograficzna stacja dokująca Samsung

Urządzenie to będzie miało charakter interaktywny. Dlatego też nie tylko będzie ono wyświetlać modele 3D, ale również użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcję z projekcjami. Rysunki pokazują możliwe funkcje, takie jak pauza i przycisk odtwarzania do sterowania odtwarzaniem muzyki. Kolejny obraz z patentu wydaje się demonstrować interakcję z postami w mediach społecznościowych i przychodzącymi powiadomieniami. To nie pierwszy raz, kiedy Samsung pracuje nad taką technologią. Wcześniej próbował ją zintegrować bezpośrednio ze smartfonem. Patent pokazuje, iż technologia składa się z trzech głównych elementów, które obejmują wyświetlacz krawędziowy, półlusterko i element odblaskowy.

Zobacz też: MediaTek z 5G w testach – ten SoC będzie hitem!

Technologia ta jest dziecinnie prosta. Wyświetlacz jest tak naprawdę fragmentem zakrzywionego ekranu w smartfonie i to właśnie z niego ma pochodzić obraz. Natomiast półlusterko to nic innego jak konwencjonalne lustro. Jego zadaniem jest natomiast odbijanie promieni światła z ekranu smartfona.  Element odblaskowy to natomiast przezroczysty kawałek tworzywa z właściwościami odblaskowymi, na którym powstaje obraz. Wszystkie trzy elementy są ustawione względem siebie pod pewnym kątem, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu. Użytkownicy muszą tylko umieścić swój telefon w specjalnej stacji dokującej, która ma wbudowaną ładowarkę. Podobne rozwiązania projektowane przez domowych majsterkowiczów widziałem już kilka lat temu. Nie brakuje także konstrukcji o zbliżonej zasadzie działania w sklepach z gadżetami. Z drugiej strony proste rozwiązania często są najlepsze, a wykorzystanie dobrze już znanych technologicznych sztuczek w bardziej zaawansowanych zastosowaniach nie jest niczym złym.

Źródło: Gizmochina

Motyw