ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Seria Mate 30 jest hitem sprzedaży. Tak przynajmniej twierdzi Huawei

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei nie ma w ostatnim czasie lekko z uwagi na trwającą pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami wojnę handlową. Wszystko posunęło się tak daleko, że firma była zmuszona wypuścić smartfony z serii Mate 30 bez aplikacji i usług Google. Producent pochwalił się jednak, że mimo tego, jego najnowsze flagowce sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Świetna sprzedaż Huaweia Mate 30 i Mate 30 Pro

huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Wiele osób, w tym ja, przewidywało, że seria Mate 30 z uwagi na brak aplikacji i usług Google okaże się sprzedażową klapą. Huawei informuje jednak, że jest zupełnie inaczej, a Mate 30 i Mate 30 Pro sprzedają się na pniu. Producent pochwalił się bowiem, że łącznie sprzedano już ponad milion egzemplarzy obu urządzeń. Sprzęt trafił do sklepów w Chinach 26 września, co wskazywałoby, że wynik ten wykręcono w mniej niż tydzień.

Zobacz także: Darmowe Call of Duty na smartfony już dostępne do pobrania. Oto, co musisz wiedzieć o grze

Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, a przynajmniej według Huaweia. Producent pochwalił się tym numerem podczas otwarcia sklepu firmowego w Shenzen kilka dni temu. Łącznie z zamówieniami online, Huawei rzekomo zarabiał wtedy 500 milionów CNY na minutę, co przekładałoby się na 100 tysięcy egzemplarzy sprzedawanych… na minutę. Milion sztuk rozeszło się podobno w trzy godziny. Te informacje pochodzą prosto od Huaweia, jednak nie mamy możliwości zweryfikowania ich. Jeśli jednak milion sztuk rzeczywiście sprzedało się już kilka dni temu, to dziś ten wynik może być co najmniej dwa razy lepszy.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy