ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PUBG Mobile The Walking Dead

PUBG Mobile rozpoczyna współpracę z inną, nieco zapomnianą marką

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

PUBG jest jedną z pierwszych gier w swoim gatunku i odpowiada za popularyzację battle royale. Obecnie jednak stracił na popularności na rzecz swojego największego rywala Fortnite. Teoretycznie obydwie gry różnią się od siebie w znacznym stopniu. PUBG stawia na realizm zarówno w kwestii grafiki, jak i rozgrywki. Fortnite to natomiast tytuł w dość komiksowej oprawie, który z realizmem ma niewiele wspólnego. Mimo to gry oferują ten sam cel rozgrywki, czyli przeżycie na kurczącej się arenie. Jak na razie to PUBG jest tym, który przegrywa.

PUBG Mobile The Walking Dead

PUBG Mobile The Walking Dead

Zespół PUBG kontynuuje swoją misję walki z Fortnite. PUBG Mobile dodaje garstkę postaci i sprzętu z wersji AMC The Walking Dead 1 października. Takie działanie sprawi, że tytuł zyska kilka charakterystycznych postaci. Wiele osób wskazywało ich brak jako największą wadę gry. The Walking Dead także stało się już nieco zakurzoną marką. Zarówno gry, jak i serial po bardzo udanym starcie nie wiedziały, co dalej mają ze sobą zrobić. Współpraca ta może więc poprawić wizerunek obydwu tytułów, zwłaszcza że już niedługo będzie miała miejsce premiera kolejnego, już 10. sezonu The Walking Dead.

Zobacz też: Switch Lite staje się elementem pozwu zbiorowego

Przedmioty i postacie będą dostępne tylko do początku 2020 roku. Jak więc widać, mamy do czynienia z czasową współpracą. Jeśli pomysł wypali, takie wydarzenia mogą pojawiać się w grze znacznie częściej. Z drugiej strony efekt umieszczania charakterystycznych postaci, wydarzeń i przedmiotów z innych serii może być zupełnie odmienny od zamierzonego. Fortnite co prawda wychodzi na takiej współpracy z markami bardzo dobrze. Jednak nie oznacza to, że ta strategia sprawdzi się także w przypadku PUBG. Podejrzewam, że właśnie dlatego to wydarzenie ma dotyczyć jedynie wersji mobilnej. To właśnie odzew graczy smartfonowych da sygnał, czy jest to dobra droga dla przyszłości serii.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy