sony xperia a2 z2 compact

 

Sony Xperia Z1 Compact został przez większość zainteresowanych okrzyknięty najlepszym pomniejszonym modelem bazującym na flagowej propozycji danego producenta. Niemniej jednak Xperia Z1 ma już swojego następcę toteż nie trudno było się domyślić, że nadejdzie również i nowa wersja Compact.

 

Niedawno podawaliśmy Wam informację z Japonii na temat Xperii A2, którą od razu przemianowaliśmy na Z2 Compact. Dzisiaj ten model miał swoją premierę w kraju Kwitnącej Wiśni i zgodnie ze wcześniejszymi oczekiwaniami: niewiele się zmieniło. Zacznijmy od specyfikacji, która wygląda następująco:

 

  • 4,3-calowy wyświetlacz 720p (1280×720);
  • układ Snapdragon 800 (4×2,2 GHz, 2 GB RAM, Adreno 330);
  • aparat 20,7 MPx Exmor R z diodą LED;
  • akumulator o pojemności 2300 mAh;
  • Android 4.4.2 KitKat.

 

Jakieś różnice w stosunku do Z1f (japoński odpowiednik Z1 Compact)? Głównie w kwestii designu – grubość została pomniejszona o 0,2 mm oraz zostały bardziej zaokrąglone rogi. Również same plecy urządzenia stały się bardziej matowe. Oto film promocyjny Japończyków:

 

 

Jakieś wnioski? Myślicie, że międzynarodowa wersja będzie identyczna? Czyżby Sony uznało, że Z1 Compact jest bliskie ideału?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.