ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A500 już z Honeycomb 3.1!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Acer_Iconia_Tab_A500
Wyniki sprzedaży tabletów z systemem Honeycomb wskazują na to, że najlepiej sprzedającymi się modelami są Asus Eee Pad Transformer i Acer Iconia Tab A500. Użytkownicy tego ostatniego już wkrótce otrzymają aktualizację systemu do wersji 3.1.

Popularność Transformera nie dziwi chyba nikogo – producent zdecydował się na optymalny dobór komponentów, które zagwarantowały odpowiednie osiągi przy zachowaniu atrakcyjnej dla użytkownika ceny. Nie bez znaczenia jest również wsparcie w kwestii aktualizacji oprogramowania – Asus wykazał się dużym refleksem i krótko po premierze swojego tabletu wypuścił aktualizację do Honeycomb 3.1.

Bardzo podobnie sytuacja wygląda w przypadku Acera. Specyfikacja techniczna Iconii Tab A500, jak i cena są niemal identyczne. Różnica pojawia się w przypadku systemu – Acer wyposażony był w starszą wersję Honeycomb. Kwestią czasu było to, kiedy tajwański producent wypuści aktualizację.

Acer zapowiedział, że użytkownicy A500 uaktualnienie najprawdopodobniej otrzymają pod koniec lipca. Dobre informacje napłynęły z Indii – tamtejsi posiadacze tabletu już teraz mają dostęp do Honeycomb 3.1 za pośrednictwem OTA (Over The Air). Od jutra kolejnym krajem z możliwością instalacji nowej wersji systemu dedykowanego dla tabletów będą Niemcy.

Polscy posiadacze Iconii Tab muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość – Honeycomb 3.1 pojawi się u nich najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: netbooknews.com

Sprawdź najnowsze wpisy