ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola zapowiada kres featurephone’om – Moto E może je zastąpić?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
motorola moto e 2

Dzisiejsza premiera Motoroli może nas nakierować na rozwój tej firmy w przyszłości. Będą to tanie smartfony, których zadaniem będzie zdobyć jak największą liczbę klientów, dzięki którym tak ogromna ilość featurephoneów na świecie zostanie sprowadzona do minimum. Takie założenie najprawdopodobniej podjęli Amerykanie.

Zacznijmy jednak od tego czym są featurephone’y. Są to oczywiście telefony komórkowe z charakterystyczną cechą stawiane pomiędzy typowymi „komórkami” służącymi tylko i wyłącznie do dzwonienia oraz smartfonami, zaawansowanymi „kombajnami” gdzie funkcja prowadzenia rozmów telefonicznych znika w zestawieniu z innymi możliwościami. Interesująca nas gałąź oferuje przynajmniej jedną charakterystyczną cechę typu WiFi, dotykowy ekran czy też moduł GPS i to właśnie taki jeden element odróżnia featurephone’y od podstawowych telefonów komórkowych. Motorola postawiła sobie wyzwanie i chce zmniejszyć ilość tego typu urządzeń, ażeby ich posiadacze zmienili obecne modele na smartfony, najlepiej Moto E. Więcej szczegółów przedstawia następująca infografika:

moto e motorola infografika

Jak widać, mimo rosnącej sprzedaży smartfonów to właśnie featurephone’y stanowią zdecydowaną większość wśród telefonów komórkowych. Cel Motoroli z pewnością robi wrażenie, ale czy Moto E faktycznie jest w stanie tak odmienić świat?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy