Produkty Huawei są obecnie zakazane w USA. Jednak chiński gigant technologiczny znajduje tym razem wsparcie gdzie indziej. Rosja, która późno nawiązała dość dobre stosunki z Huawei, już jakiś czas temu otworzyła drzwi dla firmy. Ma ona w tym kraju rozwinąć siecć 5G. To skutecznie czyni Huawei pionierem technologii 5G w Rosji, pozostawiając innych w tyle.

Rosja współpraca z Huawei

Rosja współpraca z Huawei

Najwyraźniej budowa sieci już ruszyła i idzie nadzwyczaj dobrze. Na początku tego miesiąca Huawei otworzył swoją pierwszą strefę testową 5G w Moskwie w partnerstwie z rosyjskim operatorem MTS, z zamiarem szybkiego uruchomienia usługi dla reszty kapitału. Władze Moskwy twierdzą, że sieć stanie się częścią normalnej infrastruktury miasta w ciągu najbliższych kilku lat. Jest to szczególnie dobra umowa dla Huawei, ponieważ Rosja planuje rozmieszczenie 5G we wszystkich swoich głównych miastach do 2024 roku. Kiedy prezydent Chin Xi Jinping odwiedził ten kraj w czerwcu, główny rosyjski operator MTS podpisał umowę z chińską firmą.

Zobacz też: Meizu 16T nadchodzi jako kolejny smartfon dla graczy

Pracujemy w Rosji od 22 lat. Dzięki naszym partnerom żyjemy tu dobrze.

— stwierdził sam Huawei, Zhao Lei, dodając, że firma już patrzy w przyszłość na rozwój 6G.

Analitycy twierdzą, że działania te mają dwa cele. Przede wszystkim jest to okazanie Chinom solidarności w konflikcie z USA. Mimo że Zimna Wojna zakończyła się bardzo dawno temu, to obydwa kraje wciąż nie darzą się sympatią. Kolejny powód jest już znacznie bardziej prozaiczny. Jest to dążenie do zapewnienia użytkownikom rosyjskich technologii ultraszybkiego Internetu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.