ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apple wnosi o zakaz sprzedaży 4 urządzeń Samsunga

Autor: Michał Mynarski Kategoria: Newsy
applevomitssamsung

Z nieukrywaną przyjemnością donoszę Wam informacje o potyczkach między Apple i Samsungiem, gdyż obie firmy zapewniają nam rozrywkę średnio raz w tygodniu. Giganci od dłuższego czasu przepychają się na polu patentów, jednak sprawa stała się poważniejsza, gdy Samsung został zobligowany do ujawnienia swoich projektów. Potem wszystko potoczyło się szybko, koreańczycy nie chcieli pozostać dłużni proponując pokazanie iPhone 5 i iPada 3, jednak Apple odmówiło.

Na efekty tych wszystkich decyzji i zamieszek długo nie trzeba było czekać, gdyż firma z Cupertino wniosła pozew do sądu, w którym domaga się zakazu sprzedaży 4 urządzeń Samsunga na terenie USA. Chodzi tutaj o Galaxy S 4G, Infuse 4G, Droid Charge i tablet Galaxy Tab 10.1. Wpis ten odkrył serwis FOSSpatents, a Apple żąda w nim również zaprzestania produkowania i importu tego sprzętu, powołując się na cztery swoje patenty, które Samsung naruszył (3 z nich dotyczą designu, jeden jest technologiczny). 

Wstępny nakaz sądowy jest nie tylko potrzebny, by chronić prawa Apple, ale również jest on również w interesie użytkowników. […] Ponieważ Apple pokazało, iż jego roszczenia są słuszne, decyzja o wstrzymaniu rozprowadzania urządzeń Samsunga będzie służyć również dobru publicznemu. 

Firma Jobsa na razie skupiła się tylko na tych 3 smartfonach i tablecie, jednak gdy Galaxy S II i Galaxy Tab 8.9 będa miały swoją premierę w USA pozew zostanie rozszerzony. Samsung również nie pozostał dłużny i odpowiedział na te zarzuty.

Wierzymy, że nie ma prawnych podstaw do takiego działania. Będziemy dalej służyć naszym klientom i sprzedaważ nasze produkty, jak to dotychczas miało miejsce. Samsung będzie kontynuował obronę swoich praw i patentów by upewnić się, że wprowadzane przez nas rozwiązania będą innowacyjne dla rynku urządzeń mobilnych.

To zapewne nie koniec potyczek między firmami, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie patenty, które zostały przyznane Apple.  

źródło: FOSSpatents.com, cnet.com, benchmark.pl 

Sprawdź najnowsze wpisy