Huawei podaje przybliżoną datę początku sieci 6G

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-30

Jeśli chodzi o rozwój sieci 5G i kompatybilnego sprzętu sieciowego chiński tytan techniczny — Huawei wychodzi na szczyt. Podczas gdy większość krajów na świecie nadal pracuje nad budową sieci 5G, która jest uważana za następną generację telekomunikacji komórkowej, Huawei rozpoczął już badania nad technologią 6G. Nie jest to jednak jedyna firma, która się tego podjęła. Chiński producent po prostu dołączył do takich marek jak LG, Nokia, Ericsson i Samsung.

Data wejścia 6G

Data wejścia 6G

Zgodnie z oficjalnym tłumaczeniem komentarzy Huawei pracuje równolegle nad 5G i 6G. Jednakże rozwój 6G znajduje się nadal we wczesnej fazie. Technologia musi przebyć jeszcze bardzo długą drogę, zanim będzie dostępna na rynku. Chiński gigant podał także przybliżoną datę. Ma to się stać za około 10 lat. Jak już wspomniano, 5G jest obecnie uważane za następną generację telekomunikacji. Ma ona zrewolucjonizować wiele dziedzin naszego życia. Od transportu, po przemysł ciężki i produkcję, po medycynę i rozrywkę. Od teraz, przyjęcie 5G zostało ograniczone do zaledwie kilku krajów, między innymi takich jak Wielka Brytania i Korea Południowa.

Zobacz też: Sony szykuje kolejnego flagowca — Snapdragon 865 na pokładzie

Starszy urzędnik Huawei stwierdził, że zanim 6G stanie się rzeczywistością, przemysł musi ustalić standardy, które mogą przybrać formę latami. Poza tym nadal nie jest jasne, jakie będą zastosowania tej technologii. W związku z tym Huawei koncentruje obecnie swoje zasoby i wysiłki w 5G. Może minąć dużo czasu, zanim znów usłyszymy o 6G od firmy.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x