Samsung, LG i Sony to gracze, którzy od dawna są znani nie tylko z produkcji smartfonów. W przypadku ostatniej dwójki dzisiaj niektórych może nawet zaskoczyć fakt, że jeszcze produkują urządzenia mobilne. Niemniej cała trójka tworzy też urządzenia RTV, a więc i telewizory. Tymi od niedawna interesuje się też Xiaomi, a zupełnymi świeżakami są Huawei, Honor i OnePlus. Ten ostatni zdecydowanie najszerzej chce dotrzeć ze swoimi produktami, choć na razie ewidentnie OnePlus TV dedykowany jest Hindusom.

OnePlus TV to topowe telewizory, które nie będą produkowane tylko w Chinach

oneplus tv premiera specyfikacja cena dostepnosc

Obecnie OnePlus przedstawił swoje dwa telewizory (Q1 i Q1 Pro) w Indiach. Firma wspomniała, że szuka partnerów do dystrybucji tych urządzeń też w Stanach Zjednoczonych i Europie. Niemniej na razie pozostają Indie i producent ewidentnie chce się skupić na tym kraju. Świadczyć ma też o tym zmiana miejsca produkcji. O ile obecnie ta ma miejsce w Chinach, to do końca roku będą to właśnie Indie. Nie wiadomo, czy ta decyzja wpłynie na cenę OnePlus TV. Należy spodziewać się, że ta pozostanie ta sama. W końcu sam proces przeniesienia produkcji nie jest tani.

Zobacz też: Lajki przestaną się liczyć na Facebooku – firma już testuje nowe rozwiązanie.

Pete Lau, prezes OnePlus, który podzielił się powyższą informacją, dodaję też, że firma nie planuje wydania taniego telewizora. Chińczycy chcą się skupić wyłącznie na propozycjach z najwyższej półki. Czasy oferowania tego samego w niższej cenie przez tego producenta już najprawdopodobniej niepowrotnie minęły. Dlatego jeśli jeszcze jesteście jednymi z tych, którzy utknęli w czasach tworzenia tanich zabójców flagowców przez OnePlusa, to… Teraz tym sloganem posługuje się Redmi, które swoją drogą też jest zainteresowane produkcją telewizorów.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.