Pod koniec pierwszego tygodnia sierpnia Google postanowiło zmienić nazwę jednej ze swoich coraz bardziej kluczowych bibliotek. Tym samym pożegnaliśmy ARCore, a poznaliśmy Usługi Google Play dla AR. Tak, to kolejna część, która nie dotyczy najnowszych modeli Huawei, ale akurat w tej kwestii Chińczycy są przygotowani ze swoimi zamiennikami. Niemniej wróćmy do Amerykanów, którzy wymagają dodatkowej certyfikacji urządzeń, aby udostępnić możliwość poznawania rozszerzonej rzeczywistości. W ramach ostatniej aktualizacji listy pojawiło się wiele bardzo popularnych smartfonów.

Już nie ARCore, a Usługi Google Play dla AR wspierają kolejne modele

Google Play Services for AR

Bez zbędnego przedłużania, oto lista nowych smartfonów, które mogą poznać Usługi Google Play dla AR:

Mogłoby się wydawać, że niektóre modele liczą już tyle miesięcy, iż to dziw bierze, żeby dopiero teraz otrzymywały wsparcie dla Usług Google Play dla AR. Jednak cały proces trwa, a też potrzeba nie jest tak wielka, jak mogłoby się wydawać. Pełną listę naturalnie znajdziecie na stronie Amerykanów, gdzie jeszcze widnieje opis ARCore.

Zobacz też: Poznajcie inteligentny pierścień od Amazona.

Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem rozszerzonej rzeczywistości, to nie musicie nic specjalnego robić, aby pobrać Usługi Google Play dla AR. Te oczywiście można znaleźć w Sklepie Play, ale jeśli dana aplikacja korzysta z tych bibliotek, to też wszystko zostanie pobrane automatyczne właśnie wtedy, gdy będzie to potrzebne.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.