USA blokada Huawei

Koniec ulg dla Huawei — USA ukarze wszystkich, co współpracują z Chińczykami

Newsy

W drugim kwartale tego roku rynek mobilny zmienił się na dobre. Rozpędzona lokomotywa wykoleiła się i mowa oczywiście o Huawei, a przyczyną okazuje się wojna gospodarcza Stanów Zjednoczonych i Chin. Cierpi na tym nie tylko producent, który już się powoli przygotowywał do zajęcia fotelu lidera, ale też konsumenci. Jednak ci ostatni mogą dopiero przekonać się, co to znaczy ulga ze strony USA, a właściwie jej brak, gdyż zbliża się koniec tymczasowego zawieszenia Huawei.

Wojna nabiera tempa — Huawei nie może liczyć na ulgi ze strony USA

USA odracza podniesienie cła

Już pół roku trwa potyczka pomiędzy Huawei i USA. Pierwsze, trzymiesięczne zawieszenie dostępu do amerykańskiej technologii, Chińczycy skończyli z dobrymi nadziejami, gdy Donald Trump zdecydował się na swego rodzaju ułaskawienie z myślą o rodzimych firmach. Niedługo później chiński rząd zdecydował się zrezygnować z importowania produktów ze Stanów Zjednoczonych, co błyskawicznie odbiło się na tym, że Huawei otrzymał kolejne trzy miesiące zawieszenia. Te kończą się już w listopadzie i jak podają najnowsze źródła, to Chińczycy tym razem nie mają szans na wyjście obronną ręką z tych opersji. Mało tego, jak donosi Bloomberg, amerykański rząd ma zamiar zmuszać do rezygnowania z korzystania z technologii Huawei. W USA pojawiają się ogromne dofinansowania dla firm, a kraje alianckie mają wręcz zakaz współpracy z chińskim gigantem. Tyczy się to w głównej mierze tworzenia infrastruktury 5G z wykorzystaniem rozwiązań Huawei.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Co zmieniło się w iPadOS?

Co w tej sytuacji robi Huawei? Wiele mówi się o tym, że firma zacznie sprzedawać licencję do swojej technologii. Mimo wszystko nadal cierpią na tym klienci. Teoretycznie po prostu nie możemy kupić nowych smartfonów Chińczyków, ale też nie da się ukryć, że Huawei w dużej mierze napędzał rynek, wprowadzając wiele innowacji. Teraz, gdy są one oferowane głównie w Azji, musimy liczyć na to, że konkurencja nie zwolni.

Źródło: Phone Arena, Bloomberg


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x