ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sklep google play lista zyczen programy beta rezygnacja

Jednym kliknięciem wypisz się ze wszystkich list Sklepu Play

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Uwielbiamy ułatwienia, często aż za bardzo, ale z natury wielu z nas jest po prostu leniwych, a inni dążą do tego, aby jak najbardziej oszczędzać czas. Google doskonale o tym wie, więc co jakiś czas poszczególne aplikacje dostają mniej lub bardziej rozbudowane usprawnienia. Jak się zapewne domyśliliście z tytułu, tym razem trafiło na Sklep Play, który nie służy wyłącznie do pobierania aplikacji i na tym się jego rola kończy. Możemy też tworzyć swoje listy życzeń, zapisywać się w programach beta, czy też po prostu zapisywać się na wydarzenia związane z wydaniem nowego tytułu.

Jak wyczyścić listę życzeń, nadchodzących aplikacji i udziału w programach beta w Sklepie Play?

sklep google play lista zyczen programy beta rezygnacja

Nieopatrznie zapisując wszystko i wszędzie, w końcu dojdziemy do momentu, kiedy wszelkie aplikacje nie działają do końca stabilnie i co chwilę dostajemy powiadomienia o czymś, o czym już zapomnieliśmy i nas nie interesuje. Naturalnie moglibyśmy przejść odpowiednio do listy życzeń, aplikacji beta, ale nie jest to na tyle uporządkowane i proste, aby się z tym męczyć. Dlatego teraz Google w ustawieniach Sklepu Play dodał nową sekcję, widoczną powyżej, w ramach której możemy jednym kliknięciem wyczyścić to, co jest nam zbędne. Bez przechodzenia po każdym tytule — rezygnujemy ze wszystkiego jednocześnie.

Zobacz też: Smartfony z promocji Huawei już znalazły się na Allegro.

Oczywiście, jak to bywa w przypadku Google, nie wszyscy od razu znajdą nową część ustawień Sklepu Play. Jej widoczność jest regulowana serwerowo. W moim przypadku już się pojawiła na jednym z dwóch aktualnie testowanych urządzeń, więc wystarczy cierpliwie poczekać – nie jest to na tyle radykalna zmiana, aby stopniowe testy wstrzymywały cały proces wdrażania.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy