ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Szczegóły dotyczące serii Galaxy K – nowa rodzina odmian flagowych modeli Samsunga

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy k zoom 12

Samsung ponad dwa tygodnie temu otworzył nową rodzinę urządzeń oznaczoną literką „K”. Pierwszym przedstawicielem tej serii była odmiana Galaxy S5 i tym samym następca Galaxy S4 Zoom, a więc Galaxy K Zoom (widoczny na początku newsa). Dzięki portalowi GSMArena.com dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat planów Koreańczyków i literki „K”.

Obecnie Samsung znany jest z tego, że rozdrabnia maksymalnie swoje portfolio mobilnych urządzeń i tym samym ilość dostępnych urządzeń jest ogromna. Często powtarzam, że Koreańczycy sami gubią się w oznaczeniach i wszystko wskazuje, że rodzina Galaxy K zostanie przeznaczona na wszelkie odmiany Galaxy S5.

samsung galaxy k seria rodzina

Powyższa tabela najprawdopodobniej pokazuje nadchodzące smartfony Samsunga i ich parametry pod kątem wyświetlacza. Oczywiście model oznaczony jako Galaxy K to w rzeczywistości Galaxy S5 (G900). Tym samym jest to baza do stworzenia Galaxy K Mini, KQ oraz K Mega. O dwóch pierwszych urządzeniach już słyszeliśmy wiele razy, ale wygląda na to, że Samsung będzie chciał powiększyć S5 do niemalże maksymalnych rozmiarów przypisywanych smartfonom, ale żeby nie wyszła ulepszona wersja Note’a toteż Koreańczycy pogorszą specyfikację. Tak też powstanie phablet z ogromnym wyświetlaczem i najprawdopodobniej niezbyt dobrymi podzespołami.

Oczywiście nic więcej obecnie nie wiemy toteż nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na rozwój sytuacji i kolejne ruchy Samsunga.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy