Nie tak dawno światło dzienne ujrzało kolejne duże wydanie systemu Apple na smartfony, iOS 13. Stało się to dokładnie 19 września, a już pięć dni później gigant z Cupertino udostępnił iOS 13.1. Niestety szybko okazało się, że firma w tym uaktualnieniu sporo namieszała i zepsuła. Na szczęście producent szybko zareagował i już dziś możemy pobrać kolejny update iOS 13, który naprawia to, co Apple wcześniej zmalowało.

iOS 13.1.1 już dostępny. To aktualizacja, którą musisz pobrać

iOS 13

iOS 13.1 wprowadził sporo nowości, ale niestety wraz z nimi Apple przepchnęło też kilka błędów. Zdecydowanie największym i najgroźniejszych był ten, który pozwalał klawiaturom firm trzecim na uzyskanie pełnego dostępu do urządzenia. Dzięki tym uprawnieniom, mogły one m.in. zapisywać wpisywane przez użytkowników znaki. Na szczęście Apple szybko zauważyło, że to nie tak powinno wyglądać i udostępniło nam iOS 13.1.1, który ów niedociągnięcie eliminuje. Aktualizacja jest już dostępna dla właścicieli kompatybilnych iPhone’ów.

Zobacz także: Afera z Call of Duty: Modern Warfare. Wielu graczy poczuło się, jakby napluto im w twarz

Najnowsze uaktualnienie naprawia także kilka innych problemów, w tym te, które mogły powodować szybsze wyczerpywanie się baterii i wolniejsze synchronizowanie przypomnień. Jakby tego było mało, poradzono sobie również z usterką, która mogła uniemożliwić przywrócenie kopii zapasowej oraz z samoistnym włączaniem się sugestii w Safari, pomimo tego, że wcześniej je wyłączyliśmy. Choć sama aktualizacja wydaje się niewielka, zdecydowanie warto ją pobrać i zainstalować, do czego zachęcam.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.