ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy S5 Prime (KQ) w połowie czerwca – Samsung szykuje odpowiedź na premierę LG G3

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Glam_Galaxy S5_Group

Dzisiejszy dzień zdecydowanie należy do ujawniania informacji o premierach jak i samych prezentacjach. Przejęta przez Lenovo Motorola pokazała dzisiaj Moto E, a LG zapowiedziało termin konferencji, na której ujrzymy G3. To właśnie tej ostatniej słuchawki Samsung najbardziej się obawia i tym samym pojawiają się już plotki odnośnie premiery nowego smartfonu Koreańczyków z najwyższej półki.

Galaxy KQ lub Galaxy S5 Prime – takie nazewnictwo najczęściej przewija się w informacja dotyczących ulepszonej wersji obecnego flagowego smartfonu Samsunga. Jego specyfikacja ma się głównie opierać na wyświetlaczu przedstawiającym obraz w rozdzielczości QHD (2560×1440). Również wiele mówi się o wykonaniu, przez które ten model zostanie pozbawiony zwiększonej odporności na kurz i wodę, a w zamian konsumenci otrzymają metalową obudowę. Jednak powyższe dane są już nam znane od dłuższego czasu toteż teraz, po zapowiedzi LG i G3, przyszła pora nieoficjalnie podać datę prezentacji ulepszonej wersji Samsunga Galaxy S5, która najprawdopodobniej będzie mieć miejsce w połowie czerwca, a więc po premierze następcy G2.

Drugą ujawnioną dzisiaj wiadomością jest przewidywana cena Galaxy KQ/S5 Prime, która ma wynosić tyle samo, co Galaxy S5 (w momencie premiery), a więc niecałe 2700 złotych. Jak to odbiorą posiadacze obecnego najlepszego smartfonu w ofercie Samsunga?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy