Jeśli mielibyśmy chwalić wybrane firmy za konkretne poczynania, to Nokia (HMD Global) z pewnością zostałaby wyróżniona jako firma, która przykłada ogromną uwagę do aktualizacji. Być może nie są to ekspresowo wydawane nowe systemy, ale każdy użytkownik fińskich modeli może być pewny, co go czeka. Przy okazji producent nie zapomina też o paczkach zabezpieczeń, które w tym wypadku już szybko trafiają na poszczególne modele. Jednak teraz żyjemy Androidem 10, co do którego harmonogram Nokii już poznaliśmy. Tymczasem dowiedzmy się, jakie plany Finowie mają, co do niedawno przedstawionego przez Google Androida 10 Go.

Terminarz aktualizacji Nokii – teraz z uwzględnieniem Android 10 Go

Bez większych niespodzianek, Android 10 Go zawita na wszystkie modele firmy, które poznały świat z jego poprzednikiem – Androidem 9 Go. Najnowsza Nokia 1 Plus jako pierwsza ma poznać możliwości nowej wersji lekkiego Robocika. Co prawda dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, ale pamiętajmy, że to jeden z najtańszych modeli z portfolio Finów, więc priorytety są też inne. Kolejne w kolejce są smartfony z 2018 roku, czyli Nokia 1 i Nokia 2.1. Użytkownicy tych urządzeń mogą oczekiwać na aktualizację w drugim kwartale 2020 roku.

Zobacz też: Mało Wam smartfonów Redmi? Nadchodzi kolejny.

Teoretycznie wydaje się, że to późno, bo w końcu system został już zaprezentowany przez Google, a na pierwszym smartfonie Nokii pojawi się najpóźniej za pół roku. To niewątpliwie kwestia jeszcze do poprawy, ale też pamiętajmy, że Finowie zapewne i tak drastycznie wyprzedzą innych producentów, którzy będą zwlekać z pełnoprawnym Androidem 10.

Źródło: Nokia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.