Pokemon GO zdecydowanie nie jest grą tak popularną, jak kilka lat temu, ale to nie oznacza, że nadal jest to jedna z najbardziej dochodowych produkcji. Tytuł opuścili mniej zaangażowani gracze, którzy tak naprawdę nie generowali zysków, a chcieli sprawdzić, czym są kieszonkowe stworki w rozszerzonej rzeczywistości. Niedługo bardzo możliwe, że kolejna fala graczy zrezygnuje z Pokemon GO – tym razem tyczy to użytkowników Xiaomi, których konta coraz częściej są blokowane. Teoretycznie to błąd, ale sytuacja dopiero zaczyna się rozwijać.

Twoje konto na Pokemon GO zostało zablokowane? Możliwe, że to wina posiadania Xiaomi

Pokemon go Xiaomi blokady

Na różnorakich forach, Redditach i innych społecznościach graczy Pokemon GO pojawia się od groma wątków, które skupiają się na niezrozumiałych blokadach kont. Stosunkowo szybko znaleziono wspólny mianownik i są nim oczywiście smartfony Xiaomi. O ile Niantic na moment pisania tekstu nie wydało żadnego oświadczenia, tak można się domyślać, że zabezpieczenia wprowadzone w aplikacji posunęły się za daleko. Naturalnie Pokemon GO jest gratką dla oszustów, z którymi trzeba walczyć. Tym razem oberwało się też zwykłym użytkownikom, gdyż najprawdopodobniej jeden z procesów systemowych Xiaomi (MIUI) jest odbierany jako niedozwolony. Takimi procesami mogą być na przykład aplikacje, które symulują losowe położenie urządzenia, czyli po prostu jego lokalizację.

Zobacz też: Czym tak naprawdę jest Wi-Fi 6?

Na razie musimy czekać na odpowiedź Niantic lub Xiaomi, ale pechowi gracze naturalnie mogą się odwoływać od blokad. Te są losowe i mogą być czasowe (na 30 dni) lub permanentne. Tym samym po prostu trzeba być cierpliwym.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.