W tym roku po raz pierwszy poznaliśmy technologię nowej łączności w konsumenckim wydaniu. 5G zawitało do pierwszych smartfonów, choć niewiele krajów może pochwalić się zasięgiem, który pozwalałby w pełni wykorzystać zalety tej rewolucji. Niemniej w ciągu 4 lat 5G ma się stać popularniejsze od 4G, więc myśląc dzisiaj o kupnie urządzenia na lata, powinniśmy brać pod uwagę odpowiednie wsparcie. Oppo chce w tej kwestii pomóc, więc wszystkie modele w 2020 roku, spełniające odpowiednie warunki, będą oferować łączność 5G.

5G powyżej pewnej ceny – Oppo w przyszłym roku nie chce się ograniczać

Oppo Reno2

W tym roku Oppo pokazało jeden model, który wspiera 5G. Jest to oczywiście Reno 10x Zoom w przebraniu, czyli Reno 5G. W drodze jest też kolejny smartfon i potencjalnie będzie to specjalna odsłona Reno Ace, którego wygląd niedawno ujawnił sam producent. Jednak są to flagowe propozycje, co nikogo nie powinno dziwić. W końcu takie nowości trafiają najpierw do tych najlepszych urządzeń. Tymczasem od przyszłego roku 5G pojawi się we wszystkich smartfonach, które docelowo mają kosztować ponad 3000 CNY, czyli około 1700 złotych. To z kolei oznacza, że wszystkie topowe telefony od Oppo zaoferują łączność nowe generacji. Przekładając to na obecne portfolio, tyczy się to tak naprawdę całej serii Reno z wyjątkiem Reno Z.

Zobacz też: Elektrownia w Bełchatowie nie ma łatwo.

Z jednej strony warto pochwalić Oppo za tę decyzję, ale z drugiej jest to coś naturalnego – kolejne generacje urządzeń powinny otrzymywać nowe technologie, które wcześniej zadebiutowały w modelach z wyższej klasy. Tym samym spodziewajmy się, że też inni producenci pójdą podobną drogą.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.