Android 10 został zaprezentowany całkiem niedawno. Nowe wydanie systemu od giganta z Mountain View, który swoją drogą obchodzi dziś 21 urodziny, wprowadza całkiem sporo zmian i nowości. Problem w tym, że niestety wciąż niewielu użytkowników może ich doświadczyć, bo wszyscy wiemy, jak wygląda proces rozprowadzania aktualizacji w świecie Zielonego Robocika. Niemniej jednak gdy kupicie nowy smartfon z już zainstalowanym Androidem 10 lub nawet Androidem 9 Pie, to nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie nową aplikację. Google ogłosiło dziś bowiem, że od teraz Android 10 i jego starszy kolega będą miały na pokładzie kolejną, preinstalowaną apkę.

Android 10 i Android 9 Pie z kolejną preinstalowaną aplikacją

Android 10

Zanim zaczniecie się złościć, że Android został właśnie jeszcze bardziej dociążony kolejną, bezużyteczną aplikacją, to wstrzymajcie się na chwilę. Owszem, od teraz smartfony z Androidem 10 i Androidem 9 Pie po wyjęciu z pudełka będą już miały nową, preinstalowaną aplikację, jednak w zamian firma pozbyła się innej – równowaga w przyrodzie została zachowana. Wracając jednak do tematu: tajemniczą aplikacją jest YouTube Music, a tą, która wyleciała, Muzyka Google Play.

Zobacz także: Afera z Call of Duty: Modern Warfare. Wielu graczy poczuło się, jakby napluto im w twarz

Google doskonale wie, że dzięki Androidowi może dotrzeć do ogromnej bazy użytkowników i tym samym mocno wypromować swoją nową usługę. Konkurencja na rynku muzycznych serwisów streamingowych jest ogromna, więc nic dziwnego, że firma z Mountain View zdecydowała się na taki krok. Oczywiście osoby, które korzystały z Muzyki Google Play wciąż będą mogły pobrać tę aplikację ze Sklepu Play. Wraz z upływem czasu przyjdzie nam się jednak z Muzyką Google Play pożegnać, bo YouTube Music ma się docelowo stać jedyną platformą tego typu od Google.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.