Niedawno pisałem, że Facebook może planować ukrycie liczby polubień pod postami. Szybko okazało się, że gigant rzeczywiście zamierza to zrobić. No, przynajmniej na razie dla testu. Mieszkańcy pewnego kraju przestali już widzieć liczbę polubień na Facebooku.

Facebook ukrył już liczbę polubień pod postami w jednym kraju

jak zagrozić facebookowi

Powód, dla którego Facebook tak chętnie eksperymentuje z ukrywaniem polubień w swoich aplikacjach (wcześniej prowadził testy także na Instagramie) jest prosty. Otóż masa badań jednogłośnie oznajmia, że social media źle wpływają na zdrowie psychiczne wielu osób. Szczególnie nastolatków, dla których „lajki” są bardzo ważne. Gdy znajomi czy celebryci mają ich więcej od nich, to pewien procent osób czuje się z tym źle. Choć brzmi to jak żart, to uwierzcie mi, że nim nie jest.

Zobacz także: Jaki smartfon był najpopularniejszy w drugim kwartale 2019 roku? Odpowiedź zaskakuje

Wracając jednak do temu: Facebook rozpoczął już testy i ukrył polubienia pod postami dla mieszkańców Australii (dokładną liczbę polubień widzą tylko autorzy postów – nikt inny). Co ciekawe, podobno nie wszyscy obywatele wspomnianego kraju zostali królikami doświadczalnymi, a tylko wybrane konta. Nie wiadomo, czy Facebook wybierał osoby na podstawie jakichś kryteriów, czy zupełnie losowo. Jeśli testy przeprowadzane w Australii zostaną ukończone pomyślnie, to mogą zostać rozszerzone także na inne państwa, w tym być może na Polskę. Co sądzicie o ukrywaniu polubień pod postami na Facebooku? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.