Blackview jest znany z robienia telefonów dla poszukiwaczy przygód. Ich urządzenia są niezwykle odporne na różnego rodzaju sytuacje. Dodatkowo zapewniają zwykle bardzo długi czas pracy na baterii. Przygody, z definicji, powinny zawierać elementy zabawy, ekscytacji, a czasem nawet niebezpieczeństwa. Blackview niedawno rozpoczął pracę nad modelem. BV9800 Pro. Jest to pierwszy telefon tego producenta z kamerą termowizyjną.

Blackview BV9800 Pro z termowizją

Blackview BV9800 Pro z termowizją

Blackview BV9800 Pro pomaga poważnym poszukiwaczom przygód zwiększyć świadomość sytuacyjną w nocy poprzez zintegrowaną kamerę termowizyjną FLIR® Lepton®. Reaguje ona na promieniowanie cieplne, które jest niewidoczne dla naszego oka. Przydaje się to jednak nie tylko poszukiwaczom przygód. Dzięki kamerom termowizyjnym możemy zlokalizować punkty, przez które ucieka nam ciepło, a następnie je zaizolować. Dzięki temu wydamy mniej na ogrzewanie oraz zmniejszymy ilość energii, jaka będzie nam do niego potrzebna. Możliwość tworzenia obrazu na podstawie różnic temperatur pozwala użytkownikom widzieć w całkowitej ciemności i poznać przybliżoną temperaturę wszystkich obiektów w okolicy. Ponadto BV9800 Pro jest dostarczany z aparatem Sony® 48 Mpix do zdjęć standardowych. Nie mogło w nim oczywiście zabraknąć certyfikatów wytrzymałości jak IP68/IP69K i MIL-STD-810G. W końcu to sprzęt do zadań specjalnych.

Zobacz też: Patent sugeruje, że Mate X 2 zadebiutuje z istotną nowością

Rzecz jasna w terenie istotniejszą funkcją niż sama termowizja jest dobra nawigacja. Tutaj mamy do czynienia z aż trzema, niezależnymi systemami satelitarnymi, czyli: GPS, GLONASS iBEIDOU. W smartfonie znajduje się także czujnik ciśnienia powietrza. Nie zawodzi także bateria o pojemności 5680 mAh. Niestety, nie znamy innych parametrów tego smarfona. Jednak biorąc pod uwagę jego grupę docelową, to wiemy o wszystkim tym, co jest najważniejsze.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.