ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola Moto Z2 Play

Motorola Moto Z2 Play z aktualizacją do Androida 9 Pie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 niedawno ujrzał światło dzienne, więc sezon na to, kto pierwszy wyda do niego aktualizację można uznać za otwarty. Motorola najwyraźniej na razie nie zamierza brać w tym wyścigu udziału, bo dopiero co zaczęła udostępniać aktualizację do Androida 9 Pie dla średniopółkowej Moto Z2 Play. Jak zwykle jako pierwsi otrzymali ją mieszkańcy jednego kraju.

Motorola Moto Z2 Play z Androidem 9 Pie

android oreo pie

Motorola Moto Z2 Play trafiła na rynek ponad 2 lata temu, jednak wciąż jest przyzwoitym smartfonem. Obecnie działa na bazie Androida 8.0 Oreo, jednak firma zaczęła już wypuszczać aktualizację do Androida 9 Pie. Jak to Motorola ma w zwyczaju, nową wersję systemu przez OTA otrzymali na chwilę obecną tylko obywatele Brazylii. Jak to zwykle bywa w przypadku dużych aktualizacji, są one rozprowadzone falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Możemy być jednak pewni, że Ciacho trafi wkrótce także do właścicieli Moto Z2 Play spoza Brazylii (dokładnych dat niestety nie znamy).

Zobacz także: MIUI 11 oficjalnie. Oto nowości i lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Opisywana aktualizacja zawiera także wrześniowe poprawki zabezpieczeń. Niestety w Sieci nie wylądowała jeszcze dokładna lista zmian i nowości, których możemy się spodziewać. Na sam koniec warto wspomnieć, że Android 9 Pie jest ostatnim dużym uaktualnieniem dla Moto Z2 Play – właściciele tego smartfona na Androida 10 niestety nie mają co liczyć. Takie są realia większości sprzętów z Zielonym Robocikiem na pokładzie.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy