ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Pojawiły się pierwsze problemy z ekranem poprawionego Galaxy Fold

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mimo wielu perypetii i ciągłego przekładania premiery już pojawiły się pierwsze problemy z ekranem Galaxy Fold. Po latach przecieków i plotek został po raz pierwszy zaprezentowany na początku tego roku w kwietniu. Niektórzy dziennikarze techniczni otrzymali swoje egzemplarze testowe zaraz po tym tylko po to, aby odkryć szereg poważnych wad konstrukcyjnych niszczących ekran, z którymi producent walczył długie miesiące. Sytuacja zaczyna się jednak powtarzać.

Pierwsze problemy z ekranem Galaxy Fold

Pierwsze problemy z ekranem Galaxy Fold

Brian Heater jest testerem sprzętowym na portalu TechCrunch. Podczas kwietniowych testów jako jeden z nielicznych nie odnotował żadnych problemów z wcześniejszą wersją Galaxy Fold. Życie jednak jest bardzo przekorne. Zaledwie dzień po tym, jak dostał na testy wariant poprawiony pierwszego składanego smartfona, uszkodził mu się w nim ekran. Patrząc na zdjęcie dostarczone przez Heatera, wydaje się, że grudka pikseli w środku telefonu na linii zgięcia została uszkodzona, a raczej ich sterowanie. Z tego też powodu ciągle świecą na biało.

Zobacz też: Gdzie trafiły smartfony z promocji Huawei? Na Allegro…

Jego egzemplarz testowy Samsunga Galaxy Fold trafił już z powrotem w ręce producenta, który wszczął w tej sprawie dochodzenie. Na razie jednak nie ma powodów do paniki. Wadliwe egzemplarze zdarzają się wszędzie. Właśnie dlatego istnieje coś takiego jak gwarancja. Możliwe, że to tylko pojedynczy przypadek i pech chciał, że trafił on akurat do rąk testera popularnego portalu zaraz po premierze. Samsung natomiast potraktował sprawę niezwykle poważnie i zajął się problemem, nie czekając na inne zgłoszenia. Jasno to pokazuje, że koreański producent robi wszystko, żeby uniknąć wpadki wizerunkowej ze składanym smartfonem w roli głównej.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy