ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG G3 pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 805? Z premierą w maju?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g3 15432

Wiele przedpremierowych informacji dotyczących urządzeń mobilnych zawsze owianych jest niskim prawdopodobieństwem spełnienia podczas oficjalnej prezentacji. Toteż bardzo często panuje zasada, że im nowsza plotka tym jest ona bliższa rzeczywistości. Jak jednak to wygląda z nadchodzącym flagowym modelem Koreańczyków?

Dotychczas specyfikacja LG G3 opierała się głównie na 5,5-calowym wyświetlaczu z rozdzielczością 2K (2560×1440) i układem Qualcomma w postaci Snapdragona 801. Jednak ostatnie informacje podają, że Koreańczycy jednak zdecydują się stworzyć swój flagowy telefon z jeszcze wydajniejszymi podzespołami. Otóż miejsce Snapdragona 801 ma zająć tytułowy układ oznaczony jako 805. Można to poprzeć tym, że LG planuje konferencję, która odbędzie się 27 maja, a Qualcomm zapowiedział pewien czas temu, że właśnie w tym miesiącu ujrzymy pierwszego smartfona z najpotężniejszym układem oferowanym przez Amerykanów. Dodatkowo to samo źródło podaje dokładniejsze dane dotyczące pozostałej specyfikacji G3, która ma wyglądać następująco:

  • moduł aparatu: 13 MPx Sony IMX 214 Exmor RS (znany z OnePlus One);
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+ karta microSD);
  • akumulator o pojemności 3200 mAh;
  • plastikowa obudowa.

Również na tej samej stronie można wyczytać, że pierwotnie LG testowało G3 właśnie ze Snapdragonem 801 i wyświetlaczem FullHD jednak wersja produkcyjna ma właśnie posiadać wcześniej wymienioną specyfikację.  Osobiście uważam, że Koreańczycy mogą również zaprezentować dwie wersje, które w tym wypadku z pewnością mają większy sens niż w przypadku opisywanym w poprzednich newsach.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy