ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
apple music ciemny motyw tekst piosenki

Apple Music na Androida już z ciemnym motywem i kilkoma innymi nowościami

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Apple Music to muzyczny serwis streamingowy giganta z Cupertino, który nieustannie rośnie w siłę. W tej chwili jest największym konkurentem Spotify, jednak raczej szybko go nie przegoni. Nie zmienia to faktu, że Apple Music jest szalenie popularne. Aby utrzymać zainteresowanie użytkowników, prócz regularnej aktualizacji biblioteki utworów, firma musi także dbać o swoją aplikację. Choć jest to usługa szczególnie dedykowana użytkownikom sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka, tak posiada także aplikację na Androida i kilka innych systemów. To właśnie wersja na Zielonego Robocika zyskała właśnie kilka ciekawych funkcji, w tym wyczekiwany tryb ciemny.

Apple Music na Androida z ciemnym motywem i kilkoma innymi nowościami

apple music

W zeszłym miesiącu Łukasz pisał m.in. o testach beta ciemnego trybu Apple Music w aplikacji na Androida. Teraz okazuje się, że zawitał on już do oficjalnej wersji aplikacji poprzez jej najnowszą aktualizację. Domyślnie oczywiście apka wciąż pozostaje w trybie jasnym, jednak w ustawieniach można teraz ręcznie ustawić ciemny lub zaznaczyć, by ten uruchamiał się automatycznie, gdy nasz smartfon przejdzie w tryb oszczędzania energii.

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

Na ciemnym motywie lista nowości w najnowszej aktualizacji Apple Music na Androida się nie kończy. Warto wspomnieć, że dodano w niej także wsparcie dla Chromecasta, możliwość wyświetlania tekstu piosenek podczas ich słuchania „na żywo” oraz dostęp do ponad stu tysięcy stacji radiowych z całego świata. Wszystkie te nowości są już dostępne w najnowszej wersji aplikacji. Jeśli nie otrzymaliście jeszcze aktualizacji, to głowa do góry – w najbliższych dniach z pewnością się to zmieni.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy