Huawei Mate X to telefon widmo. Wszyscy o nim słyszeli, ale żaden „śmiertelnik” (czyt. osoba niezwiązana z branżą) jeszcze się nim nie bawił. Według najnowszych doniesień, sprzęt ten ma trafić do sprzedaży jeszcze w październiku, a przynajmniej w Chinach (w innych zakątkach świata prawdopodobnie w listopadzie). Choć Mate X wciąż nie ma w sklepach, tak dziś dotarł do nas patent Mate X 2 sugerujący, że zadebiutuje on z bardzo istotną nowością.

Mate X 2 z nowością rodem z serii Galaxy Note

Huawei Mate X 2 patent

Co wyróżnia serię Galaxy Note? Ano rysik. Najnowszy patent złożony przez Huawei pokazuje, że Mate X 2 może zadebiutować właśnie z nim na pokładzie. Szkice stworzone przez LetsGoDigital wskazują także, że rysik w nowym urządzeniu będzie chowany w miejscu, w którym Mate X ma port USB-C. Oznacza to, że w Mate X 2 musiałby on zmienić miejsce.

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

Oczywiście jest to tylko patent, co oznacza, że może pozostać tylko patentem już na zawsze. Taki smartfon równie dobrze może jak najbardziej ujrzeć światło dzienne, ale jako np. Mate X 4 czy Mate X 5 – firma niekoniecznie może się zdecydować na dołączenie rysika już w drugim modelu z tej serii. Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, która z tych wersji okaże się prawdziwa. Rzecz jasna sam rysik nie jest niczym nowym dla Huaweia, bo firma od dawna oferuje go (M-Pen) dla wielu swoich smartfonów i tabletów. Chcielibyście zobaczyć składany smartfon Huaweia z rysikiem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: LetsGoDigital przez GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.